Lezing: Alexandra Fjodorovna Romanov, de laatste tsarina
Lezing door Marie Thérèse ter Haar
Datum woensdag 21 maart 2018
Locatie Gigant, Apeldoorn
Een korte lezing gevolgd door een toneelvoorstelling!
Russische revolutie 1917. Welk kind heeft dat niet op school geleerd? In 2017 was het precies 100 jaar geleden dat deze historische gebeurtenis plaatsvond.
Marie Thérèse ter Haar schetst in een inleiding de historische context van de gebeurtenissen in deze periode. Na de pauze neemt zij ons in een toneelvoorstelling een eeuw mee terug in de tijd. Naar de tijd van de Romanovs en naar de gedachten en gevoelens van Alexandra Fjodorovna, de laatste tsarina van Rusland.
Marie Thérèse ter Haar is docent en oprichter van de Rusland & Oost-Europa Academie. Ze studeerde russisch en ruslandkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Al in de communistische tijd verbleef ze veelvuldig in Rusland en maakte ze het einde van de Koude Oorlog mee. Voor OKW verzorgde zij diverse cursussen over Rusland.